Dolny Śląsk

 Strona główna

Jeśli zagospodarowanie odpadów w Twojej firmie nie jest Ci obojętne, Mak-Pol wesprze Cię w odpowiednim podejściu do tego zagadnienia. Pomagamy dużym i średnim firmom, u których generowane są odpady typu: papier, karton, gazeta, tektura, tworzywa sztuczne.

Jeśli Twoja firma to:

drukarnia
przedsiębiorstwo produkcyjne i usługowe
hurtownia
ośrodek gminny
urząd
biuro
szkoła

Mak-Pol to lokalny partner, który doskonale znając realia prowadzenia działalności i recyklingu w Polsce, pomoże Ci rozwiązać problemy związane z efektywnym zarządzaniem odpadami w Twojej firmie.

Odpady odbieramy od Ciebie odpowiednim transportem, a częstotliwość elastycznie dostosowujemy do Twoich potrzeb. Szczegóły i warunki komercyjne usługi ustalamy na początku, aby zapewnić Ci transparentną i komfortową kooperację. Dysponujemy wagami samochodowymi do 60 ton, a wciąż unowocześniane i rozwijane centrum recyklingu jest w stanie przyjąć nawet niespodziewane nadwyżki wyprodukowanych surowców.

Korzyści

outsourcing procesu zarządzania odpadami
możliwość koncentracji na głównej działalności firmy
zysk poprzez redukcję kosztów związanych z zarządzaniem odpadami
aktywne wsparcie środowiska

Partnerzy biznesowi mogą od nas otrzymać:

wysokiej jakości wysortowaną makulaturę i tworzywa sztuczne
dostarczanie materiału w oczekiwanej formie (bele, big bagi, inne)
elastyczny model współpracy
wysoką responsywność i profesjonalizm

 O Firmie

Twój Partner w recyclingu

Firma Mak-Pol Grzegorz Schindler, z siedzibą we Wrocławiu działa na rynku surowców wtórnych od 20 lat i specjalizuje się w obrocie makulatury i tworzyw sztucznych.
Obecnie nasi klienci mogą liczyć na wsparcie w odbiorze, niszczeniu, sortowaniu surowców. Średnie i duże drukarnie oraz podmioty, których jednym z efektów działalności jest konieczność recyklingu znaczącej ilości odpadów wtórnych to klienci, którzy z pewnością skorzystają z doświadczenia Mak-Pol. Nasi partnerzy biznesowi, tacy jak fabryki papieru, z kolei mogą liczyć na regularne dostarczanie wyselekcjonowanych, przetworzonych i zbelowanych surowców. Średni przerób firmy wynosi 700 – 1 000 ton miesięcznie.
Nowoczesny sprzęt, nowowybudowane obiekty, wagi samochodowe i przestrzeń doskonale dostosowaną do tego typu działalności zapewnia naszym klientom i partenrom biznesowym komfort i infrastukturę umożliwiającą stałą współpracę. W 2015 r. rozpoczęto kolejną inwestycję dofinansowaną z Programu Regionalnego Funduszy Europejskich UE, której celem jest ekoinwestycja w technologii odzysku materiałów użytecznych.

Dbając o środowisko, pomagasz swojej firmie

Połącz dbanie o środowisko z myśleniem o korzyściach swojej firmy nawiązując współpracę z Mak-Pol. Chcesz aktywnie brać udział w działaniach zmierzających do zwiększenia świadomości i zaangażowania w ochronę środowiska oraz podejmować aktywności uefektywniające wykorzystanie odpadów wtórnych w Twojej firmie? Pokażemy Ci jak przynieść pozytywny rezultat dla środowiska, jednocześnie podnosząc efektywność zarządzania Twoim przedsiębiorstwem. Outsourcing działań związanych z selekcją, odbiorem i przetwarzaniem makulatury i tworzyw sztucznych, da Ci możliwość na koncentrację na głównych aktywnościach biznesowych Twojej firmy.

 Usługi

Kompleksowo odbieramy Twoją makulaturę, tworzywa sztuczne i dbamy o ich ponowne wykorzystanie. Zdejmiemy z Ciebie ciężar zarządzania odpadami wtórnymi w Twojej firmy poprzez doradztwo, w jaki sposób najefektywniej zarządzać i utylizować odpady oraz dobranie najefektywniejszego modelu współpracy.

Współpraca, którą z nami nawiążesz będzie przebiegać wg cyklu:

 Specjalizacja

Specjalizujemy się w zarządzaniu makulaturą i tworzywami sztucznymi.

Makulatura

karton, tektura

karton, tektura (1.04, 1.02)

gazety, ulotki

gazety, ulotki (1.11), stare akta (2.09)

odpady z drukarni

odpady z drukarni, książki (3.02, Multidruk)

odmiany szlachetne

odmiany szlachetne (3.18.01, 3.05, 3.04)

Tworzywa sztuczne

stretch, folie agralne i budowlane, reklamówki

stretch, rękawy, rolki, folie agralne i budowlane, reklamówki, worki (LDPE, LLDPE, HDPE)

Big Bagi, skrzynki, siatki rolnicze, doniczki, meble ogrodowe)

Big Bagi, skrzynki, siatki rolnicze, nakrętki, korki, doniczki, wiadra, rolki, meble ogrodowe (PP)

butelki

butelki po napojach PET

opakowania po chemii gospodarczej, beczki, rury, zderzaki samochodowe)

opakowania po chemii gospodarczej, bańki 1-20 litrów, beczki, rury wodociągowe i gazowe, płyty, zbiorniki i zderzaki samochodowe (HDPE)

dystrybutory wody, płyty CD, RTV, AGD

dystrybutory wody, płyty CD, obudowy po sprzęcie RTV, AGD (PC, ABS, PC/ABS)

 Referencje

  SUEZ

 ASTRA SPÓŁKA Z o.o.

 DS SMITH

 KUVERT POLSKA Sp. z o.o.

Dolny Śląsk

Mak-Pol Grzegorz Schindler realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Wdrożenie wynalazku technologii belowania odpadów jako realizacja ekoinnowacji w specjalizacji technologii odzysku materiałów użytecznych”

Celem projektu jest rozbudowa przedsiębiorstwa oraz dywersyfikacja produkcji poprzez wdrożenie wynalazku technologii belowania odpadów jako realizacja ekoinnowacji w specjalizacji technologii odzysku materiałów użytecznych

Planowane efekty: Dzięki realizacji inwestycji Wnioskodawca będzie mógł umocnić swoją pozycję w branży recyclingu oraz dokonać ekspansji w niszy rynku odzysku materiałów użytecznych. Dzięki realizacji projektu nastąpi wdrożenie innowacji produktowej oraz procesowej w skali kraju poprzez wdrożenie wynalazku technologii belowania odpadów jako realizacja ekoinnowacji w specjalizacji technologii odzysku materiałów użytecznych

Całkowita wartość projektu: 3 690 000,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 1 260 000,00 PLN

 Kontakt

    CENTRUM RECYKLINGU
    Park Przemysłowy Błonie-Źródła
    Źródła, ul. Kwiatowa 23
    55-330 Miękinia
    email: biuro@makpol.com.pl